Dažniausiai užduodami klausimai arba kitaip D.U.K.

  1. Iki kada galima sodinti braškes?

Šaldytus daigus galima sodinti iki liepos pirmos dekados, nes pasodinus veliau nebespėja sutvirtėti kelmas ir pasiruošti žiemai.

Daigus iš grunto ar daigyklų galima sodinti iki rugsėjo vidurio priklausomai nuo oro sąlygų.

  1. Ar šiemet pavasarį pasodinti šaldyti daigai duos derlių ?

Šaldyti daigai duoda derlių po 7-9 savaičių nuo pasodinimo. Jei sodiname A+ kategorija, tai daigo širdelės storis yra virš 15 mm ir toks daigas duos derliaus iki 300g uogų pirmais sodinimo metais ( po 7-9 sav. ). Jei sodiname A kategoriją, tai daigo širdeles storis 8-12mm arba 10-15 mm priklausomai nuo veislės ir  toks daigas duos iki 150g uogų ( pagal vokiškas rekomendacijas A kategorijos daigams reiktu išskabyti žiedus )

  1. Kokiais atstumais reikia sodinti braškių daigus ?

Amerikietiškas sodinimo būdas tai kai daigas nuo daigo 30 cm ir tarpueilis 80 cm, bet mes rekomenduojame daigus sodinti kas 25 cm tik labai vėlyvą veislę ,,MALWINA,,  vokiškos rekomendacijos sodinti kas 40 cm ir tarpueilis minimum 1m.

  1. Kas geriau ? sodinti braškes į plėvelę ar į atvirą gruntą ir mulčiuoti šiaudais ?

Auginimo būdą žmogus pasirenka pats nuo to kiek nori idėti rankų darbo… pasodinus plėvelėje yra daug daugiau rankų darbo nei atvirame grunte, nes atvirame grunte augančias braškes galima labiau mechanizuoti darbą su techniką, nei braškes augančias plėvelėje.Mulčiuojant šiaudais ne tik pristabdom piktžolių augimą bet ir susilaiko dirvoje drėgmė bei buna švarios uogos.

  1. Kokia plėvelė geriau ? Agro juoda ar celofaninė balta ?

Labai didelės įtakos tai neturi… čia kiekvieno pasirinkimas.

  1. Ar galima braškes mulčiuoti nupjauta žole ? Ar galima braškes mulčiuoti medžio pjuvenomis ?

Negalima braškių mulčiuoti nei nupjauta žole, nei medžio pjuvenomis… Nuo žolės plinta grybinės ligos, o nuo pjuvenų labai rūgštėja žemė kas kenkia augalui, be to nuo pjuvenu lietui lyjant apsitaško uogos

Braškes reikia mulčiuoti tik šiaudais

  1. Ar reikia braškes tręšti?

Braškes būtina subalansuotai tręšti… joms reikia maisto medžiagų, kad galėtu augti ir nokinti uogas, taip pat braškėms butini mikro elementai.

  1. Kaip dažnai ir kiek gausiai reikia laistyti ?

Laistymo gausumas ir dažnumas priklauso nuo oro sąlygų bei braškės kelmo dydžio… bet vieno laistymo metu augalas turėtu gauti daugiau kaip 0,5l vandens. Vienam ha braškyno reikia 30-40 tonų vandens ( plėvelėje augančioms braškėms vandens reikia šiek tiek mažiau iki 0,5l vienam kelmui ir apie 20 tonų vienam ha. )